szachowa-przygoda

Jak rozpocząć szachową przygodę?

Szachy to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie. Naukowcy spierają się czy powstały w Chinach czy Persii, ale było to bardzo dawno temu, prawdopodobnie ponad 5000 lat temu. Dziś szachy to nie tylko gra, a sport, który na świecie uprawiają miliony ludzi. Co warto wiedzieć o grze w szachy? Jak zacząć swoją pierwszą przygodę na tym polu? Tego dowiesz się właśnie z tego artykułu!

Dzieci lubią szachy, pomimo, że są dla nich dobre.

Szachy bardzo przyciągają dzieci, nawet te kilkuletnie. Dzieci są zafascynowane kształtem oraz sposobem poruszania się figur. Szachy są sportem, w której rządzimy oraz w którym ponosimy konsekwencje swoich wyborów. Porównując szachy do innych gier jak Bingo czy Monopoly to łatwo orientujemy się, że nie występuje element szczęścia czy przypadku. To my, nasze doświadczenie i zdobyta wiedza decydują o przebiegu rozgrywki. Dzieci uważają szachy za fajną, ciekawą grę.

Szachy to nie tylko sport, ale czasami pasja na całe życie.

Rozpoczynając swoją szachową przygodę, dzieci poznają zasady, uczą się taktyki i strategii, ale także rywalizują z innymi. To właśnie dzięki rozgrywanym pojedynkom tworzą się przyjaźnie na lata. Dzieci spotykają się na turniejach, mistrzostwach, obozach ale też systematycznie na treningach. A czy warto?

Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.

Szachy to doskonałe narzędzie edukacyjne. Poprzez ćwiczenia i grę nieświadomie dzieci czerpią wiele korzyści m.in. wzmacniają pamięć i koncentrację, a także uczą się ponoszenia odpowiedzialności za własne wykonane posunięcia.

Jak rozpocząć szachową przygodę?

Wchodząc na stronę szachowaprzygoda.pl wykonałeś już pierwszy krok. Tworzymy ten projekt z myślą o początkujących adeptach szachów. Mamy nadzieję, że nasze kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć szachowych pozwoli zaprowadzić Wasze dzieci w świat pięknej przygody, która zaprocentuje w przyszłości. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzice również skorzystali z fantastycznej rozrywki.

Co dalej?

Jeśli masz jakieś pytania – to zadaj je drogą elektroniczną kontakt@szachowaprzygoda.pl lub na grupie na FB. Z przyjemnością będziemy odpowiadać na Wasze pytania.

Wyszukaj wpis